З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Вивчення історії в контексті нових навчальних програм

28 листопада 2017 року на базі Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  відбувся міжрайонний семінар за участі вчителів історії Скадовського і Голопристанського районів, методистів комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет», викладачів КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» з теми «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу з історії та правознавства в контексті нових програм».

Учителем  історії Сиротою Михайлом Вікторовичем було проведено фрагмент уроку узагальнення знань з історії України на тему «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст.» в 9-В класі. В основу уроку педагогом покладено різні форми роботи з учнями щодо узагальнення їхніх знань з теми: елементи дискусії навколо розв’язання проблемного питання,  робота з картою, таблицями, схемами, портретами. Учні демонстрували уміння аналізувати й порівнювати історичні події, проводити паралелі з сучасністю, аргументовано висловлювати власні позиції й думку.

Реалізація компетентнісного підходу здійснювалася через актуалізацію наскрізних, предметних і міжпредметних змістових ліній. На продуктивність уроку вплинули використання міжпредметних зв’язків  із всесвітньої історією, українською мовою і літературою, географією, економікою. Результати навчальної діяльності «Знаю. Умію. Розумію» були висвітлені  під час рефлексії «Колесо історії», завдяки чому кожен учень отримав можливість висловити думку щодо набутих знань і умінь з  вивченої теми.

Учасників заходу гостинно зустрів музей Бойової Слави школи, який є центром пам’яті,  дослідження й вивчення історії рідного краю. Завідуюча музеєм Білоус Лора Сергіївна разом із учнями Фірманом Іллею, Кротовою Марією, Хандусь Любов’ю, Берділою Іллею презентували результати пошукової і науково-дослідницької роботи у вигляді оглядової екскурсії чотирнадцятьма розділами музею. Юні екскурсоводи захопили відвідувачів розповідями про героїв острова Джарилгач, про льотчиків Скадовської авіаційної групи, про партизанський рух та підпілля на Скадовщині,  про звільнення рідного міста від нацистських загарбників. Поряд з хронологією історичних подій, яка прослідковувалася в музейних експозиціях, головна увага  приділялася людям, завдяки яким була досягнута Перемога у Другій світовій війні.

Артефакти Другої світової війни (військова форма, предмети війни, фото, документи) дозволили присутнім відчути атмосферу того часу, згадати про подвиг наших дідів. Засобами музейних матеріалів учень 9В класу Богдановський Владислав  презентував реконструкцію німецької та радянської форми. Після чого дев’ятикласник  для гостей заходу провів віртуальну екскурсію домашнім музеєм своєї родини, розповідаючи про предмети побуту скіфського періоду  та часів козаччини, про знаряддя праці ХІХ століття і гроші Російської імперії, про речі Першої світової та громадянської воєн, про військові дії в Афганістані й радянський період в історії України. Головний акцент школярем було зроблено на експозиції, присвяченій Другій світовій війні, яка в домашній колекції представлена найбільшою кількістю артефактів.

Учень восьмого  класу  Віталій Зеленін у стінах шкільного музею презентував експозицію, присвячену подіям, що відбуваються сьогодні на території Донбасу. Її експонати, привезені із зони проведення Антитерористичної операції його батьком –  офіцером Збройних Сил України, – стали для відвідувачів справжнім тестом на українську ідентичність. Це – декілька видів компасів і військових шевронів, елементи солдатської амуніції, гільзи від патронів різного калібру й мінні осколки, тубус від РПГ, сучасні засоби зв’язку, навчальні посібники і попереджувальні таблички для військовослужбовців.

chevron-right chevron-left