Відомі постаті в історії рідного краю

25 жовтня 2018 року для учнів 10-х класів Скадовської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 був проведений  захід  у формі усного журналу «Відомі постаті в історії рідного краю».  На цю зустріч були запрошені гості: провідний фахівець екологічної освіти національного природного парку «Джарилгацький» Н.В. Шешина та колишній моряк  далекого плавання, який  збирав цікаві факти з історії Скадовська й листувався з японським перекладачем творів Давида Бурлюка, М.Т. Дударенко.

І сторінка журналу була присвячена перебуванню в Скадовську сім’і  сина видатного письменника Ф.М. Достоєвського. Спираючись на матеріали книжки О. Лиховида «Скадовськ – 1917» (2018 р.),  учні 10-Б класу розповіли про те, яким було життя в нашому місці 100 років тому.

ІІ сторінку журналу розповіла про події 205-річної давнини, коли було засновано село Приморське Скадовського району, тоді Еммануїловка. Десятикласники дослідили історію французького графського роду де Сен-Прі та його роль у заснуванні цього села, а також дружні зв’язки Еммануїла де Сен-Прі з О.Пушкіним.

З особливим інтересом присутні прослухали ІІІ сторінку усного журналу, яку підготували учні 10-В класу. Вона була присвячена перебуванню в Скадовську відомого поета і художника XX ст. Давида Бурлюка та його книзі «Морская повесть», що  вперше видана в Україні в 2017 році до 135-річчя з дня народження автора. Про свої зв’язки з японським перекладачем творів Д.Бурлюка Акіро Судзукі  та морські подорожі розповів М.Т. Дударенко.

ІV сторінка вмістила матеріали про створення заповідника «Асканія-Нова», до складу якого свого часу входив і о. Джарилгач. Своїми знаннями про роль родини Фальц-Фейнів у важливій природозахисній справі поділилася Н.В. Шешина.

Бібліотекарем школи О.П. Шушковською та вчителем зарубіжної літератури А.І. Дудченко були  представлені  книжкова виставка та мультимедійна презентація «Відомі постаті в історії рідного краю».

chevron-right chevron-left