Візит до Скадовського районного суду

25 жовтня 2018 року, в рамках проведення Дня відкритих дверей, до Скадовського районного суду Херсонської області завітали учні 10-В класу  Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 разом з учителем правознавства Лорою Сергіївною Білоус та практичним  психологом Оленою Геннадіївною Лісниченко .

Зустріч розпочалася розповіддю помічника голови суду Олени Шабрацької про судову систему України, місце Скадовського районного суду Херсонської області в цій системі. Гостей ознайомили з особливостями роботи канцелярії суду, де старший секретар суду Артеменко Артем розповів присутнім про реєстрацію, рух документів, які надходять до суду, та порядок роботи з ними в комп’ютерній програмі «Д-3». Учні дізнались про те, що комп’ютерна програма сама розподіляє справи між суддями, забезпечуючи  неупередженість розгляду.

Секретар Ірина Бєглєцова, відповідальна за архів, розповіла про його роботу, строки та порядок зберігання судових справ.

Десятикласникам  розповіли про те, що у роботі судів активно впроваджуються сучасні технологій: судові справи оцифровуються, учасники судових процесів мають змогу отримувати повістки у вигляді SMS-повідомлень, а судові засідання можуть проводитися у режимі відеоконференцзв’язку.

На завершення зустрічі суддя Сергій Пухальський розповів учням про свою роботу, про те, які вимоги пред’являються до кандидатів на посаду судді,  про відповідальність неповнолітніх.

Вся зустріч проходила в  інтерактивній формі: учні не тільки відповідали на запитання представників суду, а й  самі задавали велику кількість запитань, демонструючи прагнення до  нових знань в правовій системі.

chevron-right chevron-left