Декада дитячої книги – 2018

       У цьому році в Скадовській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 3 шкільними бібліотекарами, вчителями української та зарубіжної літератури, класними керівниками у співпраці з бібліотекарами Скадовської центральної бібліотеки для дітей та бібліотеки-філії була проведена декада дитячої книги. Вона пройшла під гаслом: «Чарівну силу має книжка – я хочу стати теж чарівником». Для учнів початкової школи під час декади були організовані бібліотечні уроки «Подорож у книгу» (класні керівники 3-х класів: Інкала О.О., Чумаченко Л.М., Бабак Н.В.) та березневі зустрічі у шкільній бібліотеці «Завітай у царство Книжкове» (класний керівник Бабенко С.О.), а також пізнавальна екскурсія «36 і 6 котів» до центральної районної бібліотеки для дітей для учнів 4-А класу (класний керівник Адзима Т.М.). Під час декади школярі 6-В класу (класний керівник Дудченко А.І.) відвідали Скадовську центральну бібліотеку для дітей і побували на пізнавально-розважальному заході «Веселий воркотун», пригадали літературні твори про котів.

         П’ятдесят вісім учнів 6 – 7-х класів брали участь в І (шкільному) етапі конкурсу «Найкращий читач-2018». Познайомившись із творами сучасних українських письменників, представлених на книжковій виставці, вони написали відгуки, анотації до цих книжок й презентували їх, а також підготували читацькі щоденники. Серед учнів 6-х класів найактивнішим був 6-В клас – 21 учасник, кращі роботи у Алтан Саміри, Зв’ягельcької  Сніжани, Хандусь Катерини. Найкращі відгуки на прочитані сучасні книжки в учениць 6-Б класу (класний керівник Черевко Л.А., вчитель зарубіжної літератури Коляденко Н.Г.): Яблонь Василини та Мотрюк Яни. Найкращі читацькі щоденники підготували учениці 6-А класу (класний керівник Шведа Л.В.) Бульба Вікторія та Пєтух Єлизавета.

       Серед 7-х класів найактивнішими виявилися учні 7-Б класу (класний керівник Христич А.М., вчитель зарубіжної літератури Дудченко А.І.) – 18 учасників. Найкращі роботи представили Баранов Роман, Кротова Марія, Юзвов Дар’я, Юрченко Катерина. Ці учні не тільки написали відгуки та захистили їх, а й художньо оформили свої роботи. Учні 7-А класу (класний керівник Лебеденко В.С., вчитель української літератури Климко В.М.) підготували 10 відгуків на сучасні українські книжки. Найкраща робота у Козак Катерини.

       Найкмітливішим дев’ятикласникам була запропонована анкета «Топ-10 книжок та авторів». Серед письменників, якими цікавляться сучасні підлітки, – Ліна Костенко, Марина та Сергій Дяченки, Наталія Щерба, Михайло Булгаков, Агата Крісті, Артур Конан Дойл, Стівен Кінг, Рей Бредбері, Едгар По, Джоан Роулінг, Ернест Хемінгуей та інші.

       Учнів 10-х класів Скадовська бібліотека-філія запросила взяти участь в літературній естафеті «Олесь Гончар крокує Херсонщиною».  Десятикласники ознайомилися з книжковою виставкою «Орбіти потужного слова» (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара), переглянули презентацію «Відкрий для себе О. Гончара» та долучилися до обговорення його творів.

      На інформаційному стенді шкільні бібліотекари розмістили оновлену інформацію «Книги-ювіляри 2018 року» та «Книги для сімейного читання». Вся робота педагогічного колективу школи та бібліотекарів була направлена на залучення учнів до читання, розвиток їхніх інтелектуальних здібностей, допитливості, культури мовлення, виховання любові, поваги, дбайливого ставлення до безцінного дару – книги.

chevron-right chevron-left