Нас радо зустріла Чигиринщина

28-29 квітня 2018 року краєзнавці Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відвідали Чигиринщину, що у Черкаській області, де з нагоди 100-ліття Української революції відбулися 23-і Всеукраїнські вшанування героїв Холодного Яру. Програма вшанувань була насиченою. Кожен з її учасників зміг знайти для себе щось цікаве відповідно до власного смаку, інтересів і переконань. Школярі стали учасниками мітингів, вечорів пам’яті гайдамацького ватажка ХVІІ ст. Гната Голого, вождя Коліївщини Максима Залізняка, Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака та козаків-холодноярців. Урочистості проходили у селах Медведівці та Мельниках, на берегах Гайдамацького ставу, в Мотриному монастирі та на хуторі Буді.
Крім того, краєзнавці змогли відчути справжній дух братерства українських воїнів, відвідавши виставку військової техніки та озброєння бійців 93-ої окремої механізованої бригади ЗСУ, якій невдовзі присвоять почесне найменування “Холодноярська”.
Маршрут краєзнавчої подорожі пролягав також через Чигирин, де учні відвідали Замкову гору, фортифікаційні укріплення і резиденцію Богдана Хмельницького, та Суботів, де, за повір`ям, поховано гетьмана.

chevron-right chevron-left