Про приведення у відповідність експозицій музею Бойової Слави

Відповідно до Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років», на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 № 1/9-500 «Про приведення у відповідність експозицій музеїв, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки»  та,  враховуючи Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України (лист від 22.05.2015 № 1/9-255), у музеї Бойової Слави Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 було оновлено його експозиційні матеріали, створено нову експозицію «Герої ХХІ століття», в якій представлено інформацію про героїв АТО та волонтерів, а також  експонати із зони проведення операції об’єднаних сил.

У музеї приведено у відповідність  до трактувань української та світової історичної науки терміни, вживані у музейних експозиціях, та перевірено історичну достовірність окремих дат. Крім того, комуністична та нацистська символіка використовується як частина музейної експозиції, що дає можливість відвідувачам музею досліджувати у порівнянні особливості різних тоталітарних режимів.

Учнями та учителями закладу освіти здійснюється збір фото-, кіно-, відеодокументів, музейних експонатів, продовжується оформлення  Циклу  історій про  героїв-випускників школи «Герої ХХІ століття».

В музеї систематично проводяться зустрічі з ветеранами Другої світової війни, представниками волонтерських організацій та учасниками АТО.

 Робота музею Бойової Слави висвітлюється на сайті школи та у засобах масової інформації. Юні екскурсоводи музею є постійними учасниками й переможцями краєзнавчих конкурсів різних рівнів, конкурсів науково-дослідницьких робіт МАН.