З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Тиждень української мови і літератури

Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію, є одним із основних джерел духовності, що пов’язує покоління, зберігає й утверджує їх у часі й просторі. Людина має завжди пам’ятати: звідки родом, де її коріння. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, а знання рідної мови – священний обов’язок кожного.
Керуючись змістом такого узагальнення, учителі й учні Скадовської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 розпочали Тиждень української мови і літератури, що триватиме з дев’ятого по шістнадцяте листопада. Підготовка до нього проводилася заздалегідь. Так 9 листопада в День української писемності та мови учні 11-Б та 6-А класів провели урочисте відкриття Тижня. У своїх виступах вони повідомили, що це свято встановлено згідно з указом Президента України 1997 й відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. Представники ж середньої ланки підготу-вали поезії про українську мову, її значення в житті кожного з нас. Читали їх виразно й натхненно. Того ж дня були підведені підсумки І,ІІ етапів VІІІ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, І етапу олімпіади з базової дисципліни «Українська мова і література». Також учні 5-11 класів стали учасниками ХVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що традиційно проводиться по всій Україні. Діти залучилися до виконання різного роду творчих завдань.
У паралелях протягом тижня планується провести заходи, що сприятимуть розвиткові інтересу молоді до рідної мови, спонукатимуть до її подальшого вивчення.
«Слово ввібрало в себе найтонші порухи наших почуттів, у ньому закарбувалася душа, звичаї, традиції, радощі й болі народу – усі його духовні цінності, творені століттями», – писав В.О.Сухомлинський. Так, у школі за допомогою мови ми відкриваємо таємничість і складність наук: історії, географії, біології, фізики, математики. Тож ще і ще раз переконуємося в необхідності досконалого володіння її багатствами. А розпочи-нається прилучення дитини до краси рідної мови з милих бабусиних казок і материнської колискової… І кожен день дає нам урок пізнання, бо завжди і скрізь наш учитель – мова.

chevron-right chevron-left