Чигиринщина – історичне минуле й сучасне України

Чигиринщина знову радо зустріла учнів Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. 13-14 квітня 2019 року вихованці військово-патріотичного гуртка «Джура» та туристсько-краєзнавчого гуртка «Скадовські краєзнавці» разом із керівником Сиротою Михайлом Вікторовичем відвідали урочище Холодний Яр. Саме в цій історичній місцевості відбулися вшанування борців за волю України різних епох: Гетьмана Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка, отамана полку гайдамаків Холодноярської республіки Василя Чучупака та інших героїв визвольних змагань, героїв Небесної Сотні й воїнів, які загинули під час військових подій на Сході країни.
Незабутні враження залишилися в учнів від відвідування патріотичних заходів, які проходили в хуторі Буда, селах Івківці та Медведівка, а також в селі Мельники, що носить неофіційний статус столиці Холодного Яру. Основні урочистості відбувалися біля пам’ятників героям-холодноярцям та Максиму Залізняку, на березі Гайдамацького ставу і на території Мотронинського монастиря, де юні джури пройшли ритуал освячення зброї.
Маршрут подорожі проходив також через сам Чигирин, який свого часу був резиденцією Богдана Хмельницького і столицею гетьманської держави, з його Замковою горою, на якій розкинувся реконструйований бастіон Петра Дорошенка з бійницями та гарматами. З цієї гори відкривається чудовий краєвид невеликого міста з давньою козацькою історією.
Село Суботів школярі впізнали по п’ятигривневій купюрі – силуету священної для українців Іллінської церкви, де спочив і був похований гетьман Хмельницький.
Чигиринщина – це місцевість, в якій кожен клаптик землі говорить про історичне минуле і сучасне України. Наші учні мали нагоду познайомитися із бійцями легендарної 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які прибули на територію Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» для відкриття пам’ятника своїм загиблим побратимам. Тепер обабіч дороги, що розрізає Холодноярське плато, височіє меморіальний знак, на якому викарбовано слова «На вічну пам’ять воякам 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр», які поклали свої голови в боротьбі за волю України у 2014–2019 рр. Вічна слава!»

 

chevron-right chevron-left