Виховуємо в собі справжню людину

26 жовтня 2018 року в актовій залі Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 відбувся круглий стіл «Як виховати в собі справжню людину» (за «Листами до сина» В.Сухомлинського).

Бібліотекарі Скадовської центральної бібліотеки для дітей та шкільний бібліотекар Шушковська О.П. провести  зустріч із учнями 11-Б класу (класний керівник Мірошніченко Р.І), під час якої ознайомили старшокласників із педагогічним спадком Василя Сухомлинського на його особистому прикладі виховання своїх дітей, зокрема на його «Листах до сина».

Зв’язок поколінь… Це передача життєвого й історичного досвіду від одного покоління до іншого, яка йде різними, іноді важкими шляхами і в різних формах. Одна з них – батьківські листи.

Перед тим, як детальніше познайомити учнів з листами, бібліотекарі розповіли, якою людиною, чоловіком та батьком був Василь Сухомлинський.

«Листи до сина» вперше вийшли у світ у 1977 році, над ними В.Сухомлинський працював до останніх днів свого життя. На жаль, згадані листи не датовані, але з їх змісту можна здогадатися, що написані вони були тоді, коли син Василя Олександровича вже покинув батьківську хату і став студентом. Батько ж вважав за потрібне саме в цей відповідальний період направляти самостійне життя сина в потрібне русло, надаючи поради з власного досвіду.

Одинадцятикласники підготували змістовний аналіз деяких листів і зробили висновок, що їх багатогранність тем просто вражає.

Зрозуміло, що листи Сухомлинського до сина мають не вузьке суто біографічне значення, вони адресовані до широкого загалу читачів і мали на меті допомогти у вихованні громадянина, тобто розв’язанні центральної проблеми педагогічної системи В.О. Сухомлинського.

Шкільний бібліотекар Шушковська Ольга Петрівна підготувала книжкову виставку «В.О. Сухомлинський. Листи до сина».

За матеріалами Комунального закладу “Скадовська ЦБС”

chevron-right chevron-left