Безпечний Інтернет

bezpechnij_internet-950x385

08 лютого 2018 року за ініціативою Європейської комісії в Україні проходив  День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day).  Організаторами виступає Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті, яка проводить ряд комплексних соціальних програм, покликаних привернути увагу суспільства до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюють шляхи безпечного використання молоддю інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.План проведення заходів, присвячених Дню безпечного Інтернету,

у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 у 2018 році

 №  Дата  Назва заходу Відповідальні
1 08.02.18 Створення інформаційного стенду “Ми – за безпечний Інтернет”

ЗДНВР,

педагог-організатор

2 Протягом тижня Виставка газет та малюнків «Ми з Інтернетом – друзі»  Класні керівники 1-6 кл.
3 За графіком Година спілкування “Інтернет очима дітей”  Класні керівники 1-11 кл.
4 07.02.18 Урок – практикум «Зворотній бік  Інтернету»   Учителі інформатики
5 09.02.18 Диспут з учнями 5-6 класів “Чи безпечний Інтернет” Учителі інформатики
6 09.02.18 Загальношкільний флешмоб “Я – за безпечний Інтернет” Педагог-організатор

Учитель інформатики

7 До 12.02.18 Випуск постерів  «Мережева етика» (7-8 кл.),інформаційних колажів «Безпека дітей в Інтернеті» (9 кл.), буклетів «Мережа як стиль життя» (10-11 кл.)  Учителі інформатики, класні керівники
8 За графіком Перегляд та обговорення відеороликів та презентацій «Ігроманія» Класні керівники
9 За графіком Виовні години на тему «Безпека в Інтернеті» Соцільно-психологічна служба школи
10 08.02.18 Бесіда з учнями «Комп’ютерна залежність – це небезпечно» Учителі інформатики, класні керівники, психологічна служба школи
11 До 15.02.18 Звітування про проведення Дня “Безпеки дітей в Інтернеті” на сторінках шкільного сайту  Класні керівники, учителі  інформатики


ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ У 2017 РОЦІ

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і  зловісною павутиною, яка губить людей.

08 лютого 2018 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету.  Щорічна кампанія, яка проходить  в Україні за підтримки Європейської комісії,  покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Протягом лютого у школі проходитиме  акція «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого  використання  глобальної мережі  в освітніх цілях з 06 по 10 лютого у  школі проводився Тиждень Безпечного Інтернету.

На початку тижня діти та підлітки   отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет». Для постійного користування  створено  «кейс» корисних Інтернет-посилань  для вчителів, учнів та їхніх  батьків.

День безпечного Інтернету в Україні класні колективи   відзначили шляхом проведення години спілкування  на тему «Інтернет очима дітей», випуском   інформаційних стіннівок, постерів, буклетів, коллажей«Мережева етика», “Безпека дітей в інтернеті”, “Мережа як стиль життя”. 07 лютого учителями інформатики було проведено урок-практикум  “Зворотній бік Інтернету”. Крім того, 09 лютого запам’ятався школярам як Єдиний день інформування, протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для школярів  було організовано відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це  Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я  дитини.

В учнівських колективах протягом тижня  проводилися ігрові заняття  з використанням різних інтерактивних форм.

Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі став конкурс комп’ютерних малюнків. Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли  до його виконання творчо і креативно.

Cоціально-психологічна служба школи провела виховні години з учнями 5-7-х класів на тему «Безпека в Інтернеті». Їх мета – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.

chevron-right chevron-left

 

chevron-right chevron-left

little humans push and pull the www word

Кейс корисних  Інтернет- посилань для учнів, учителів, батьків:

http://www.google.com/intl/uk/safetycenter/everyone/start/

https://sites.google.com/site/onlandiabezpecnavebkraiena/home

http://www.prointernet.in.ua (Проект “Про інтернет”)

http://padlet.com/wall/ablxtmi2wh4c

http://bit.ly/BOOK_InternetEducation

http://hr-online.org.ua/ua/kursi/