З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Бібліотечний урок до 150-річчя від дня народження М.Грушевського

Завдяки історичній пам’яті

людина стає особистістю,

народ – нацією, країна – державою.

М.С.Грушевський

    29 вересня 2016 року учні 9А та 10А класів стали активними учасниками уроку-досьє «Михайло Грушевський – найбільший історик України та державотворець», проведеного Скадовською центральною бібліотекою для дітей до 150-річчя від дня народження вченого, державного та полтичного діяча.

    Бібліотекар Свашенко Валентина Володимирівна розповіла старшокласникам про непересічну постать Михайла Грушевського, ознайомила із цікавими фактами його життєвого шляху. «Без перебільшення, – сказала вона, – можна вважати, що  Михайло Грушевський повернув українському народові історичну пам’ять:  він створив історичну схему України-Руси,  відпольщив та відросійщив історію свого народу, «вивів його з української колиски» і тим самим дав можливість російському народові шукати свій початок».

    Презентуючи виставку  творів ювіляра  та  книг про його непростий, але славний життєвий шлях, Валентина Володимирівна зауважила: «Рекомендуємо всім поціновувачам наукової спадщини Грушевського  скористатися фондами  Центральної бібліотеки для дітей,  де зберігаються праці видатного українського вченого з історії, соціології,  етнографії та  культури, що він залишив для наступних поколінь, «які зможуть оцінити українську культуру як частину європейської».  «Долучіться до вивчення наукових досліджень «батька української історії»  і зверніть  увагу на те,  що ми вже усвідомили і чого ще не встигли засвоїти з порад і передбачень Великого Українця», – додала на завершення  зустрічі бібліотекар.
     Учні  були  вдячні працівникам книгозбірні за цікаву інформацію про видатного українця не тільки як про вченого і політика, а й як про непересічну людину.  Присутні також змогли переглянути учнівські презентації про життєвий шлях видатного історика та будівничого української нації.

 Під час заходу учениця 10А класу Мельник Крістіна була відзначена грамотою за ІІ місце в обласному заочному конкурсі  «Невідома Українська держава у відомих обличчях» (номінація «Електронна презентація»).

chevron-right chevron-left