Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО…

26 квітня 2016 року Україна відзначає роковини найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи, відлуння якої ми відчуваємо й досі.  Тридцять років тому «мирний атом», вирвавшись на зовні, розділив життя кожного з нас на «до» і «після». Лихо, що сталося тоді на Чорнобильській АЕС, торкнулося не лише відселених мешканців зони відчуження, не тільки героїв-ліквідаторів аварії, а й усіх нас. За різними оцінками, від 15 до 30 тисяч людей померли згодом у результаті опромінення радіацією, близько 100 тисяч українців були змушені назавжди покинути рідні домівки і починати життя з «нуля»…
Чорнобиль – це наша вічна незагоєна рана. Зламані людські долі, міста, що перетворилися на привидів, спаплюжене довкілля, підірване здоров’я багатьох поколінь українців,— все це наслідки чорнобильської катастрофи.
30-та річниця чорнобильської трагедії має стати для кожного з нас не лише приводом вкотре згадати ті моторошні події 1986 року та схилити голову на знак безмежної вдячності ліквідаторам.  Ці роковини є досить серйозним приводом замислитися про відповідальність  за кожне прийняте рішення, за кожну дію, за кожне сказане на загал слово. А ще — привід добре подумати над тим, наскільки пов’язані ми всі в сучасному світі. Чорнобиль показав: людство пливе в одному човні, і в разі чого жодні кордони не здатні нікого вберегти від біди.

У рамках тижня фізики та астрономії в школі вчитель фізики Сирота Л.В. організувала та провела виховний захід для учнів 9-х класів “Чорнобиль не має минулого…” Дев’ятикласникам вдалося розширити свої знання про історію відкриття й дослідження явища радіоактивності, про створення перших ядерних реакторів та атомних електростанцій, про способи отримання енергії з атомного ядра. Учні ознайомилися із принципом роботи  ядерного реактора, з метою та  особливостями експерименту, запланованого науковцями напередодні катастрофи на ЧАЕС, з причинами та масштабами аварії. Навчальний матеріал заходу вирізнявся своєю інтегративністю, бо опирався на знання школярів з фізики, хімії, біології, географії, історії України.

chevron-right chevron-left

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.