Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

Воїни Світла та День Збройних Сил України

Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробу­вань та негараздів випало на долю україн­ців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.

24  серпня 1991 року Україну було проголо­шено незалежною державою. Перш за все настала потреба створення національної армії, армії держави, яка отри­мала незалежність і лише стала на шлях свого відродження та розвитку. 6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Збройні Сили Ук­раїни». Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята  –  Дня Зброй­них сил України.

«Служу на вірність народу України» – це не просто слова з присяги – це героїзм, це мужність, це непохитність, які дарують нам усім впевненість у завтрашньому дні.  Доблесть і честь солдатів і офіцерів – в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. Драматичні події нашої історії, що супроводжують весь 2014 рік, стали каталізатором потужного сплеску волонтерства. Його витоки, національні особливості, вплив на майбутній розвиток суспільства ще довго досліджуватимуть науковці. Та вже тепер волонтерський рух можна оцінювати як один із небагатьох об’єднавчих складових української національної ідеї. Він викристалізувався під час радикальних подій Революції Гідності, щоб, загартованим, стати потужною зброєю і надійним оберегом України.

Волонтер — покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці. І хоч не кожен згадує авторство Кеннеді у фразі «Не питайся, що твоя країна може зробити для тебе, а що ти можеш зробити для країни?», саме це життєве правило єднає усіх. Та  саме цим значущим для кожного українця датам і були присвячені заходи, що відбулися 03 та 04 грудня в актовій залі школи.

Пісенний марафон «У рідному краї і серце співає!» закінчився фестивалем сучасної пісні до Дня Збройних Сил України. Кожний клас підготував виступ із репертуару сучасних українських виконавців. Справжнім відкриттям був виступ рок-гурту з піснею «Нет войне!». Пісні, присвячені українській армії, воїнам-захисникам, сучасній боротьбі України за незалежність, за мир, зворушили кожного учасника свята.

Кращі колективи взяли участь у загальношкільному заході «Дорогою Героїв». Відкрили  концерт учні 6-Б класу музичною композицією «Над землею тумани…»

Україно моя! Ти не вправі тих хлопців забути, —

їх стежки пролягли, наче зморшки, до твого чола

Побратими мої!  Ви не вправі   тих хлопців забути

Бо жива Україна, і правда на світі жива.

Хвилиною мовчання згадували всіх хто віддав своє життя за незалежність України.

На свято були запрошені почесні гості: учасник АТО, оператор протитанкових зенітних комплексів Альберт Ільченко, учасник АТО,  командир протитанкового відділення Геннадій Сагакян, голова громадської організації «Майдан» Наталія Зикова. Учні 5-Б класу під час виступу з піснею  «Повертайся живим» передали обереги гостям з побажаннями миру та подякою за мужність та відданість своєму народу.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна…

До єдності закликали кадети 8-А класу композицією «Схід і захід». Про значення слів «мир» та «війна», «добро» і «зло» виконанням пісень  «Не твоя війна»,  «Хочу жити без війни», ще раз  змусили замислитися учасників заходу учні 8-В та 11-А класів.

Не розчаровуйсь в Україні,

А розумій її печаль.

Що робиш ти для неї нині –

У себе спершу запитай.

Пісня Кузьми Скрябіна «Не стидайся – то твоя земля» у виконанні учениць 10-А класу нагадала і дорослим, і школярам, що Батьківщину, як і батьків не обирають. Зі святом Збройних Сил України всіх присутніх чоловіків привітала Олена Ямшинська піснею «Чарівна скрипка».

  Виступу 9-Б класу з піснею групи ТІК «Любити Україну» передувало декламування вірша про Україну ученицею 5-Б класу Вікторією  Кожухар. Виконанням пісні Оксани Білозір «Колір сонця» учні 9-А та 9-Б класів згадали події часів Майдану, революції Гідності.

             А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог, побачивши загін:

Спереду – сотник, молодий, вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Стоячи, зі сльозами на очах слухала аудиторія композицію  гурту  «Ляпис Трубецкой»  «Воины света» у виконанні хлопців 9-х класів.

Закінчив свято об’єднаний гурт хлопців 5-Б, 9-А, В класів піснею «Нам є що захищати» з надією на мир в Україні.

І буде мир, і буде спокій,
Свободи дух підкорить Небеса.
Розпустить коси пава ясноока,
То Україна – то твоя земля!!!

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів, кохання і всіх благ!
0-3UIoXuRZEwpqyoeJ13ZE
 86Dbw-_Twl4 0kb6IXL6ylM
DsXmlGMmHWE yEKPtApblS4
 1hDclUdzYSQ hVRDXRhCg1E
 L18PFpQhlAQ pEkDWrG30Xw
 MC1zehCEjh0 w9yFoPF3PsY
 12341263_1643131065935528_4685348609830388586_n Uk0VGNyBZ4Q
 xINSuiH1cJ4 mo-cASldRag
 jpsmuGVzhOE 44unUY9OdUk

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.