До 150-ої річниці від дня народження М.Грушевського

29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського –  видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика й організатора української науки.

Кожен подібний ювілей – це, безумовно, знаменна подія. Але, як зазначав сам М.Грушевський, «є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, сотворюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других». Саме такого звучання набувають сьогодні роковини М.Грушевського, адже з багаторічного небуття повертаються його ім’я й безцінний історичний досвід. Діяльність і творчість М.Грушевського творять цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку Нової України. У переломний період в житті української нації відчувається потреба наново оцінити творчу спадщину М.Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії.

 З нагоди ювілею вченого  учні 9-11-х класів   взяли участь  в обласному заочному конкурсі  «Невідома Українська держава у відомих обличчях».  Надаємо можливість учнівському та педагогічному колективам ознайомитися  з найкращими творчими роботами старшокласників.

  1. Драб Ольга (11А клас). Людина, яка присвятила себе Україні (есе).
  2. Толкан А. (9В клас). М. Грушевський про “Історію України-Руси”. 
  3. Гудим А. (9В клас). М.Грушевсський. Становлення вченого.
  4. Мельник К. (10А клас).М. Грушевський – видатний український історик (презентація).
  5. Сендецька К. (9Б клас). Михайло Сергійович Грушевський (презентація).

img0

Залишити коментар

Залишити коментар