До 150-ої річниці від дня народження М.Грушевського

29 вересня 2016 року українське суспільство відзначає 150-річчя від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського –  видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика й організатора української науки.

Кожен подібний ювілей – це, безумовно, знаменна подія. Але, як зазначав сам М.Грушевський, «є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, сотворюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других». Саме такого звучання набувають сьогодні роковини М.Грушевського, адже з багаторічного небуття повертаються його ім’я й безцінний історичний досвід. Діяльність і творчість М.Грушевського творять цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку Нової України. У переломний період в житті української нації відчувається потреба наново оцінити творчу спадщину М.Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії.

 З нагоди ювілею вченого  учні 9-11-х класів   взяли участь  в обласному заочному конкурсі  «Невідома Українська держава у відомих обличчях».  Надаємо можливість учнівському та педагогічному колективам ознайомитися  з найкращими творчими роботами старшокласників.

  1. Драб Ольга (11А клас). Людина, яка присвятила себе Україні (есе).
  2. Толкан А. (9В клас). М. Грушевський про “Історію України-Руси”. 
  3. Гудим А. (9В клас). М.Грушевсський. Становлення вченого.
  4. Мельник К. (10А клас).М. Грушевський – видатний український історик (презентація).
  5. Сендецька К. (9Б клас). Михайло Сергійович Грушевський (презентація).

img0

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.