З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

ДО 75-х РОКОВИН ТРАГЕДІЇ В БАБИНОМУ ЯРІ

         Наслідки Другої світової війни вражають величезними жертвами. Від рук німецьких загарбників загинули десятки мільйонів людей. У світі є чимало місць, що символізують пам’ять про тих, хто стали жертвами загарбницьких планів фашистської Німеччини.

        Одне з таких місць знаходиться в Україні. Це – Бабин Яр, урочище Шевченківського району Києва. Це місце, де біль і відчай майже відчуваються на дотик. Адже тут упродовж 1942-43 рр. німецькими окупантами було закатовано понад сто тисяч людей різних національностей, зокрема українців, євреїв, ромів, росіян тощо.

         З метою увіковічнення  пам’яті про жертви розстрілів у Бабиному Ярі та з нагоди трагічних роковин у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 пройшли ряд заходів. Для учнів 1-4-х класів проведено уроки толерантності «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття». Учні 5-11-х класів  стали учасниками годин спілкування «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України».

         Під керівництвом учителя історії, завідуючої музеєм Бойової Слави Білоус Лорою Сергіївною для школярів було організовано екскурсії «Події Голокосту на Херсонщині», підготовлена виставка літератури «Історія та уроки Голокосту».

           У кімнаті школяра з національно-патріотичного виховання учні-старшокласники провели засідання круглого столу «Трагедія Бабиного Яру». Талановиті школярі, які змогли  в  малюнках відобразити одну  з найбільших трагедій ХХ століття,  використавши  просту й доступну мову образотворчого мистецтва, презентували свої творчі роботи під час виставки «Дорога в небуття».

           На запрошення Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті учитель Білоус Л.С. візьме участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація», що відбудеться 4 жовтня 2016 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (м.Київ).

         Ми низько вклоняємося загиблим, пам’ятаючи  страхіття жорстокої війни та свавілля. Це нас надихає на рішучі дії – українське суспільство має об’єднатися навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, мусить навчитися захищати себе та свої цінності й у жодному разі не допустити повторення таких гуманітарних катастроф і злочинів проти людяності.

chevron-right chevron-left