Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

ФРАНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ У БІБЛІОТЕЦІ

    Видатного українського письменника, публіциста, перекладача, ученого і громадського діяча Івана Яковича Франка по праву можна назвати не тільки класиком української літератури для дорослих, а й класиком української дитячої літератури. У літературній спадщині Івана Франка помітне місце посідають казки для дітей. Книги письменника «Коли ще звірі говорили» та «Лис Микита» стали для багатьох поколінь дітей першою духовною поживою.

    Із-під пера відомого письменника вийшла також  ціла низка оповідань про дітей і для дітей. Більшість із них  була широко представлена на книжковій виставці, яку бібліотекарі книгозбірні розгорнули в читальній залі закладу. Серед них – оповідання «Грицева шкільна наука» – перлина творчості письменника. Саме цей твір обрала для читання відвідувачам книгозбірні – учням 6-Б класу Скадовської загальноосвітньої школи №3 –  бібліотекар Свашенко Валентина Володимирівна. Діти уважно слухали оповідання у виконанні бібліотекаря, сміялися над простодушністю  сільського хлопчика Гриця, який через безглузді педагогічні методи втратив інтерес до навчання, перетворився на переляканого, забитого «тумана вісімнадцятого» і виніс із усієї шкільної науки лише безглузде «а баба галамага».   Бібліотекар також розповіла про багатовимірність творчості Івана Франка як письменника, перекладача, літературного критика, літературознавця, журналіста, фольклориста, етнографа, філософа, історика й теоретика літератури. Детально зупинилася Валентина Володимирівна на творах видатного українського письменника для дітей, проаналізувала їх разом із учнями.

    Спілкування бібліотекаря з учнями вийшло невимушеним,  емоційним і щирим. Діти покинули стіни книгозбірні у  піднесеному настрої і з підібраною художньою літературою для читання.

(за матеріалами сайту СЦБД  http://libraryskad.blogspot.ru/2016/10/blog-post.html)

chevron-right chevron-left