Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

Інтернет може бути безпечним

У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше від людини вимагається володіти швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує різні  інформаційні ресурси, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

11 лютого 2014 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Протягом лютого у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 проходитиме акція «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого використання глобальної мережі в освітніх цілях з 10 по 14 лютого у школі проводиться Тиждень Безпечного Інтернету.

На початку тижня діти та підлітки отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Розумні та безпечні Інтернет-ресурси». Шкільними бібліотекарями для постійного користування створено «кейс» корисних Інтернет-посилань «Безпечні сайти для школярів».

День безпечного Інтернету в Україні класні колективи відзначили шляхом проведення інформаційної години на тему «11 лютого 2014 року за ініціативою Європейської комісії України – День безпечного Інтернету», випуском класних інформаційних листівок «On-ляндія – безпечна web-країна». Крім того, 11 лютого запам’ятався школярам як Єдиний день інформування «Етикет електронного спілкування», протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для учнів-дев’ятикласників учитель інформатики Соценко В.В. організував відеолекторій «Як навчитися безпеці у віртуальному світі» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність (неофіційна назва «Інтернет-наркоманія»), фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини. У позаурочний час старшокласники отримали можливість взяти участь у дебатах «Морально-етичні принципи спілкування у соціальних мережах».

В учнівських колективах протягом тижня проводяться виховні заходи з використанням різних інтерактивних форм: ігрове заняття «Безпечна країна Інтернет» (для 1-4 класів), подорож безпечним Інтернетом (5-6 класи), пізнавальна програма «Світ безпечного Інтернету» (7-8 класи), віртуальна подорож «Територія безпечного Інтернету» (9-10 класи), відверта розмова «Інтернет-загрози: це повинен знати кожен» (11 класи).

До проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, привертається увага й батьків у ході проведення батьківського всеобучу на тему «Інтернет: реальні загрози для Ваших дітей». Сподіваємося, що отримана під час такого заходу інформація у вигляді правил та рекомендацій допоможе батькам створити у себе вдома територію безпечного Інтернету, навчить їх використовувати web-ресурси для розвитку та освіти власних дітей.

Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі буде конкурс комп’ютерних малюнків «Інтернет очима дітей». Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підходять до його виконання творчо і креативно.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.