Інтернет може бути безпечним

У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше від людини вимагається володіти швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує різні  інформаційні ресурси, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

11 лютого 2014 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Протягом лютого у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 проходитиме акція «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого використання глобальної мережі в освітніх цілях з 10 по 14 лютого у школі проводиться Тиждень Безпечного Інтернету.

На початку тижня діти та підлітки отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Розумні та безпечні Інтернет-ресурси». Шкільними бібліотекарями для постійного користування створено «кейс» корисних Інтернет-посилань «Безпечні сайти для школярів».

День безпечного Інтернету в Україні класні колективи відзначили шляхом проведення інформаційної години на тему «11 лютого 2014 року за ініціативою Європейської комісії України – День безпечного Інтернету», випуском класних інформаційних листівок «On-ляндія – безпечна web-країна». Крім того, 11 лютого запам’ятався школярам як Єдиний день інформування «Етикет електронного спілкування», протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для учнів-дев’ятикласників учитель інформатики Соценко В.В. організував відеолекторій «Як навчитися безпеці у віртуальному світі» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність (неофіційна назва «Інтернет-наркоманія»), фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини. У позаурочний час старшокласники отримали можливість взяти участь у дебатах «Морально-етичні принципи спілкування у соціальних мережах».

В учнівських колективах протягом тижня проводяться виховні заходи з використанням різних інтерактивних форм: ігрове заняття «Безпечна країна Інтернет» (для 1-4 класів), подорож безпечним Інтернетом (5-6 класи), пізнавальна програма «Світ безпечного Інтернету» (7-8 класи), віртуальна подорож «Територія безпечного Інтернету» (9-10 класи), відверта розмова «Інтернет-загрози: це повинен знати кожен» (11 класи).

До проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, привертається увага й батьків у ході проведення батьківського всеобучу на тему «Інтернет: реальні загрози для Ваших дітей». Сподіваємося, що отримана під час такого заходу інформація у вигляді правил та рекомендацій допоможе батькам створити у себе вдома територію безпечного Інтернету, навчить їх використовувати web-ресурси для розвитку та освіти власних дітей.

Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі буде конкурс комп’ютерних малюнків «Інтернет очима дітей». Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підходять до його виконання творчо і креативно.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити коментар

Залишити коментар