Коли любов до рідного краю не просто слова

Як би це страшно чи неприємно звучало, але українцям не можна забувати, що вони живуть у країні, що знаходиться у стані війни. У різних регіонах це лихо відчувається де менше, а де більше, та, безперечно, у всіх куточках України думки і дії людей повинні єднатися довкола єдиної ідеї: збереження цілісності і непорушності нашої Вітчизни. Особливо, якщо мова йде про підростаюче покоління нашого народу.

Непросту патріотичну роботу виконують сьогодні у загальноосвітніх школах, виховуючи учнів з новим світоглядом. Ось і в Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 відбулася подія, яка засвідчила вірно взятий напрямок виховання дітей і підлітків з шкільної пори. Про це свідчать неодноразові перемоги в конкурсах національно-патріотичного спрямування. З нагоди відзначення в Україні Дня захисника школа провела презентацію Кімнати національно-патріотичного виховання школяра. Для її облаштування було виділено кошти з районного та міського бюджетів як визнання вагомих результатів роботи цього навчального закладу.

У великому світлому приміщенні відвідувачі можуть ознайомитися з документами і фото новітнього часу. Усі вони присвячені подіям останніх двох років на Сході країни. Ретельно підібрані матеріали можуть багато розповісти про випускників школи, котрі воюють на Донбасі, про волонтерський рух і методи патріотичного виховання, які впроваджуються педагогами. На окремих стендах виставлено художні роботи школярів, адресовані захисникам України.

Символічно, що патріотичний захід до Дня захисника України відбувся саме у стінах цієї Кімнати. Зміст свята передав спільне почуття глибокої поваги і вдячності українським воїнам. Слід сказати, що напередодні цієї дати педагоги і вихованці Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 стали переможцями обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття»  у номінації «Проза. Портрет героя». Цьому слугувало дослідження, яке яскраво розкрило образи воїнів-випускників школи – Віталія Бєлікова (посмертно), Еміля Ішкулова та Євгена Домбровського.

Схвильовано прозвучали заклики ведучих – старшокласників Марії Щокінової та Єгора Нікішенка  – до школярів наслідувати відвагу колишніх випускників та їхню готовність захищати рідний край. Мовою поетично-музичної композиції, яку представили учні молодших і старших класів, було сказано все, аби зворушити серця і душі глядачів. Поетичними словами, піснями та мовою танців юні артисти зробили велику справу: вони зорієнтували глядачів на здатність самостійно оцінити реалії сучасного життя. Наче й прості слова і невибагливі пісні звучали з дитячих вуст, та вони цілком полонили і школярів, і гостей. Хочеться відзначити, що патріотичне виховання у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 стало органічною часткою повсякденного шкільного життя. Це раніше патріотизм виховували на спеціальних уроках. А нині у школах запроваджується нова, ненав’язлива форма виховання національної свідомості, заснована на живих прикладах.  Мало одягнути вишиванку і шаровари, затанцювати гопак, щоб стати патріотом. Сьогодні вже не формують, а підтримують і розвивають у дитячих серцях любов до рідної землі і готовність стояти за неї будь-якою ціною. Ось і поетичне слово учениці 9-Б класу Галини Стукало не могло не пробудити у серцях слухачів високе почуття відповідальності за свій народ. Дуже уважно заслухали учасники заходу і розповідь голови волонтерського загону учнів 6-Б класу Аміне Юсупової про справи школярів, покликані душевно підтримати воїнів-земляків, котрі несуть нелегку службу на Сході країни.

У цей день прозвучало багато оплесків. Вони були адресовані виконавцям усіх класів, а особливо – найактивнішим вихованцям Алли Миколаївни Христич із 6-Б класу і педагогу-організатору Олені Олегівні Ямшинській, котра з дівчатками акапельно виконала гімн України. Симпатії присутніх завоювали і учасники свята, яких  підготувала заступник директора з виховної роботи Людмила Леонідівна Пригодич. Окремі слова вдячності прозвучали на адресу заступника директора з навчально-виховної роботи Ліни Вікторівни Сироти за підготовлений цикл історій про героїв-випускників школи.

Хорошими думками щодо заходу поділилися і запрошені гості, зокрема, головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Григорівна Полєнок. Під час завершення свята знову звучали щирі слова великої вдячності небайдужим керівникам міської, районної ради, депутатам, які сприяли створенню і оформленню дієвого осередку патріотичного виховання школярів.

Юрій Бондарєв (За матеріалами газети “Чорноморець”)

dsc_1345

dsc_1282

dsc_1324