Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

КУДИ КОЗАКА ДОЛЯ НЕ ЗАКИНЕ, – ВСЕ БУДЕ КОЗАК

Куди козака доля не закине,— все буде козак.

      Народна мудрість

    «Богатирі були — земля не держала! Любо було глянути на них. Народ усе широкоплечий, вусатий, бравий… Голови голили. У них, у тих заповзятих, сім пудів голови! Тоді ще була мода носити чуприну, то оце в кого довга —  візьме й обмота кругом вуха. А вуса такі, що як розправить одного туди, а другого сюди, то і в двері не влізе, хоч би ті двері були такі, що через них  тройка коней із возом проско­чила б. Жупани, пояси, шапки, сап’яни на них були дорогі. По боках і позад сідла в кожного пістолі, шабля. А на конях як їздять!..»

    Хто з нас у цьому уривку з народного переказу не впізнав опису зовнішності й характеристик  славних запорозьких козаків? А ще слід доповнити, що і пісню вони полюбляли, бо у  ній  минуле, сучасне і майбутнє.

     Про що ж розповідали ці  ліричні твори? Найдавніші з них оспі­вували  героїзм захисників від турецько-татарських загарбників, готовність молодих патріотів пожертвувати родинним затишком, а може, й життям. Важливе місце в них  займали мотиви прощання з родиною, битви з ворогом , героїчної загибелі козака. У їхньому змісті підкреслювалася непокірність молоді, що не хотіла покріпачення й  вибирала повне тривог і небезпек , але вільне життя.

Пісні  цього циклу часто мали  тужливий настрій, бо  йшлося  про емоції самотнього, безталанного козака, безрідного сироти, якому — степ широкий — рідний брат, а шабля й люлька — уся родина. Бойовий кінь —  єдиний вірний товариш. Переконатися в цьому змогли учні й учителі Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 напередодні Дня захисника України, провівши в рамках тижня національно – патріотичного виховання конкурс – огляд козацької пісні.

Свято розпочалося виконанням  Гімну України учасниками заходу. Проникливо звучали слова «…І покажем, що ми, браття,  козацького роду» у виконанні старшокласників.

День захисника України нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військових традицій, що в житті суспільства та  окремої людини відіграють важливу роль. На їх основі створюються моральні ідеали, принципи, переконання і норми, що  визначають стосунки між людьми , ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу ставлення людини до країни уособлюється у таких поняттях, як «Вітчизна», «Батьківщина», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

Сучасні захисники територіальної цілісності та незалежності України зберігають і примножують військову традицію товариства, формами прояву якого є взаємовиручка в бою, взаємодопомога в навчанні та службі, вшанування пам’яті загиблих товаришів.

Роки… Скільки б їх не минуло, не зітруть  вони в народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували загиблих воїнів, згадавши і про колишнього учня школи старшого лейтенанта Віталія Бєлікова, який загинув 28 червня 2014 року під час виконання Антитерористичної операції між населеними пунктами Нижня Вільхова та Комишне в Луганській області…

Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали,

Пам’ятайте про тих, що не встали, як впали.

Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі,-

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

Напередодні свята учні школи віртуально мандрували козацькими стежками, згадували про козаків, які колись безкрайніми степами вітром літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, Крим руйнували, у Стамбул завертали.

Пройшло все, одна слава зосталась і слава та не вмерла. Про лицарство козацьке учасники заходу розповідали в піснях та віршах.

Багато століть лунають над нашою землею пісні, що  уславлюють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України. Протягом заходу звучали козацькі пісні «За славу, за волю…»,   «Їхали козаки…»,  « Розпрягайте хлопці коней…», «Ой, на горі та женці жнуть», «Ой, у лузі червона калина», «Козацька пісня («Ой, з нашого роду»),  «Козацька похідна», «Сім шляхів», пісня козацьких джур «Мій вусатий дід», пісні про козаків «Маленький козак», «Ми нащадки козаків», про Україну «Україна – це я». Закінчилося свято загальним  виконанням пісні «Нам є що захищати!»

«Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки». Під таким гаслом 13 жовтня у кожному класному колективі пройшли уроки Мужності. Під час проведення учні та вчителі приділили особливу увагу вшануванню бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню народу, збереженню та розвитку національних військових і обрядово-побутових традицій; популяризації серед української молоді військової справи та здорового способу життя, фізичної культури. У ході проведення були використані як художні, так і документальні відеоматеріали.

   Сьогодні говоримо про те, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують захист держави. Учні  5-Б класу школи залучилися до акції «Напиши листа українському солдату»,  виготовили  та передали на передову солодощі, малюнки та обереги з привітаннями. Учні 6-А та 6-Г класів написали листівки та плакати з найкращими побажаннями для наших захисників.

Я вірю в твоє майбуття, Україно!

У луки, степи, золотаві поля.

У долю людську, в українську родину!

Хай славиться щастям козацька земля!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.