З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Люди Свободи: з Україною в серці

Протягом 27-28 лютого 2017 року  учні Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 отримали можливість переглянути матеріали виставки “Люди Свободи”, організованої до 25-ої річниці  незалежності  нашої держави Українським інститутом національної пам`яті. Завдяки цьому проекту  школярі ознайомилися з історіями двадцяти п’яти  людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем.  Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Це – В. Чорновіл, К. Білокур, А.Горська, В.Івасюк, С.Корольов, Л.Курбас, М.Леонтович, В.Стус, О.Теліга та інші.

Учні звернули увагу  на те,  що героїв виставки 26. Наймолодший серед них  – герой  із Небесної сотні Назар Войтович, який загинув у боротьбі за свободу вже в наш час.

Матеріали виставки стали базовими для проведення загальношкільного виховного заходу “Люди Свободи: з Україною в серці”, учасниками якого стали представники класних активів та класні керівники. Заступник директора з виховної роботи Л.Л. Пригодич, детально розповідаючи про героїв проекту, звернулася до присутніх  зі словами: “Найважливіше в цій виставці –  це фотографії, і найбільш промовистим її  елементом  є очі людей, яких ми називаємо Людьми Свободи. Тих, які не зламалися, які боролися. Завдяки яким наша незалежність стала можливою”.

Поетичними рядками та словами пісень учні згадали героїв сучасної України, які продовжують виборювати свободу для українців: героїв Небесної сотні, добровольців, військовослужбовців Збройних Сил України. Традиційним під час проведення подібних заходів стало знайомство школярів із новими історіями із циклу “Герої ХХІ століття” – своєрідним літописом про героїв-випускників нашої школи.

chevron-right chevron-left