НІХТО, КРІМ НАС

Домбровський Євген Вікторович, випускник  Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 2008 року. Старший лейтенант Збройних Сил України, командир взводу розвідувальної роти 25-ої окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади. Саме в цьому легендарному підрозділі він  проходив  службу до весни 2015 року. «Ніхто, крім нас» – цей девіз Василя Маргєлова  точно  відображає  уявлення нашого земляка про свою місію. Десантники завжди вважалися елітою армії,  бо їхнє призначення – виконання бойових зав­дань у тилу ворога, в оперативному оточенні.

Розвідувальні підрозділи – тема майже невідома для пересічних українців. Про них мало пишуть, вони не беруть участь у розлогих фотосесіях. І не тільки тому ці люди працюють в умовах  повної секретності, а й тому, що не визнають слави  й піару. Головними цінностями для них  є військова честь, успіх і перемога.

Про військову честь і відвагу говорять багато. Але тільки реальна війна показує, хто чого вартий.  Для Євгена війна почалася ще в березні  2014 року під час планових навчань на Кримському півострові. Він був серед тих офіцерів і солдат, які не здали зброї, не допустили ворога у своє розташування, а головне – були готові стояти до кінця.

…А далі був Донбас. Разом зі своїми бойовими побратимами Євген воював в Амвросіївці,  біля контрольно-пропускних пуктів Довжанський та Ровеньки. У рамках Антитерористичної операції  брав участь у звільненні таких населених пунктів, як Словянськ, Дзержинськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, Жданівка. Важкі й болючі спогади не дають йому забути запеклі бої на околицях Шахтарська, коли розвідрота  опинилася  в повному оточенні поміж териконами. “Це були  п’ять днів справжнісінького пекла. Особливо запам’яталося 2 серпня, коли ворог зранку до вечора  сповна  “вітав”  нас  з Днем Повітряно-десантних військ. Тоді ми понесли великі втрати серед особового складу,” – згадує офіцер. Близько  місяця наш воїн  був  серед тих   “крилатих піхотинців”, які  утримували плацдарм  в районі Нижньої Кринки, обравши місцем дислокації шахту Комунар. І всюди, незважаючи на втому від інтенсивних бойових дій, разом з іншими розвідниками виконував відповідальні бойові завдання.

 Для учнів нашої школи Домбровський  Євген –  спражній герой-патріот, який залишився вірним військовій присязі, який не зрадив свій народ, який найвищою нагородою для себе вважає не ордени чи медалі, а  збережені життя своїх бійців… А вчителі школи, зустрічаючись зі своїм колишнім учнем, відразу згадують його веселий норов, чудове акторське виконання, пластичність і ритмічність  танцювальних рухів, його спортивні перемоги, завдяки яким він поповнював копілку досягнень нашого навчального закладу…

Сирота Л.В., заступник директора з НВР

aCh81yrRYlk

cSt4G9QSOEMNOf1aSo1EhM

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.