ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого 2015 року в актовій залі Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід-реквієм присвячений героям «Небесної сотні», які загинули в лютому 2014 року в Києві.  Зі сцени лунають слова Владимирової Любові яка втілює образ України:

«Небесна Сотня»…Юнаки, батьки

Їх імена мені ніколи не забути –

Вони ж за мене полягли,

Так як і ті, що захищали Крути.

Схвильовані ведучі заходу Пригодич Л.Л. та Ямшинська О.О. повертають учителів та учнів 5-11 класів, які присутні в залі, до подій минулої зими: «Постріл, другий, розірвалася тиша, і нестерпний біль… Кров, вогонь, стрілянина на ураження… Знову смерті, поранені. Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку! Навколо вибухи, стогін, горе. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Майдан оточили з усіх боків, узяли в щільне кільце. Та люди не здавалися. Співали Гімн. Зі сцени лунали молитви, патріотичні пісні.» Представлена презентація зосередила увагу на хронології революційних змін в Україні.

Зворушливо лунає пісня «Повертайся живим» у виконанні учениць 9-А класу Щербини Поліни, Зелінської Валерії, Несіної  Марини,  Горошко Ірини, Мартинової Анастасії.

Нікого не залишають байдужими і слова учнів 8-В класу Сірика Віталія, Нікішенка Єгора, Безуглої Юлії, Мироненко Єлизавети, Сторчеуса Віталія із закликом до перемоги:

Й гордо стояти до ПЕРЕМОГИ!!!

В бій барабани! Всі на майдани!

Люди Країни правда за нами!!!

Перегляд відеороліка  «Небесна сотня» відтворив події «зими яка нас змінила». Усі зрозуміли, що «Небесна Сотня» своїм життям заплатила за волю для мільйонів українців, дала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли на небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті. Герої не вмирають!

Палає Київ у вогні,
Горять сталеві БТРи
Там на межі-передовій,
Народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
Ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
І там, і там їхні солдати..

Розмірений бій хронометра відчеканив час скорботи, душевного болю і жалю…… Хвилиною мовчання учасники заходу  вшанували невмирущу пам’ять загиблих героїв Небесного Війська, наших земляків Бєлікова  Віталія, Олійника Анатолія, які полягли під час антитерористичної операції на сході України, усіх воїнів, які віддали своє  життя за свободу та незалежність нашої Батьківщини.

Нехай пам’ятають про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію, наше минуле,

У яке вже нема вороття.

 

 

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.