Профі Старт

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку саме обрати майбутню професію бо вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше — перед самим учнем, адже полягає вона в тому, щоб не схибити, обрати саме свій шлях і  впевнено ним крокувати.

 Що можна порадити випускникові? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, починаючи ще з восьмого класу.

Тому в Скадовській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 важливе місце в системі виховної роботи займає профорієнтація учнів.

Педагоги школи ставлять перед собою важливі завдання: ознайомити учнів із професіями та правилами вибору, навчити їх самопізнанню як основі професійного самовизначення;  формувати вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Саме з метою здобуття необхідної, цікавої інформації та формування самовизначення школярів у майбутній професії, колектив нашої школи є учасниками обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт юні обирають майбутнє» організаторами якого є Обласна та районна бібліотеки для дітей, Обласний і районний Центр зайнятості.

Проект розроблено на період 2012-2015 роки та спрямований на:

–   учнів 8 класу;

–   їхніх батьків;

–   педагогічних працівників (шкільного психолога, соціального педагога, учителів);

–   бібліотекарів, що працюють із дітьми.
Метою проекту є:

–       запобігання молодіжному безробіттю шляхом створення передумов цілісної системи професійної орієнтації молоді, інтегрованої в діяльність усіх зацікавлених у ній сторін;

–       формування у шкільної молоді стійкої мотивації до праці, прагнення жити і працювати на Херсонщині;
–       сприяння професійному самовизначенню школярів, їх творчому та інтелектуальному розвитку;
–       формування специфічними методами відповідального ставлення молодих людей до планування професійної кар’єри за рахунок розширення знань про світ професій і спеціальностей, особливо – актуальних на ринку праці області;

–       популяризація професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці.

Для реалізації проекту «ПрофіСтарт» Скадовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, місцевим самоврядування, культури, освіти, службами для молоді, державною службою зайнятості та спрямовує реалізацію проекту, як соціальне замовлення, шляхом використання визначених засобів проведення навчальної, інформаційно-роз’яснювальної та профорієнтаційної роботи. Реалізація Проекту здійснюється на засадах соціального партнерства.

На початку роботи проекту відбулася зустріч із представниками Скадовського центру зайнятості Кравченко Н.Ф., Арестовою В.В. Під час зустрічі Кравченко Н.Ф. розповіла про послуги, які надаються учнівській молоді, зосередила увагу на матеріали з описом професій – історія, її можливості, вимоги, профнавчання, перспективи зайнятості; дітям було запропоновано переглянути карту перспективи розвитку району.

Влада Віталіївна Арестова  розповіла, як правильно обрати професію, пояснила різницю між популярними і затребуваними професіями, між професією та посадою. Діти активно виконували різноманітні вправи та відповідали на цікаві питання. Особливо сподобався учням «Барометр професій» із переліком спеціальностей, котрі є в наявності або відсутні на ринку праці.

І почалась системна, планова діяльність із метою реалізації завдань проекту та співпраця з партнерами.

А на базі школи  відбувся тренінг із інтерв’ювання, який провела випускниця школи, а нині редактор газети «Чорноморець» Підгородецька Тетяна Сергіївна, яка розповіла учасникам тренінгу як правильно взяти інтерв’ю, роздала пам’ятки інтерв’ювання, а ще провела рольову гру «Інтерв’ю» – діти мали змогу побувати в ролі відомого артиста, лікаря – травматолога, міліціонера, а  також  спробували себе в ролі журналіста.

На базі Скадовського  центру зайнятості відбулася зустріч команди «Профістарт» і редактором газети «Скадовська палітра» Сенько Вікторією Миколаївною, яка має великий досвід  журналістської  роботи, стажувалася у США; тому з задоволенням  поділилася з учасниками зустрічі тонкощами  роботи у написанні статті.

У рамках навчально-тренінгової програми відбулася зустріч учасників проекту «ПрофіСтарт» із керівником фотоклубу «Парус» Бєлоусом Олексієм Петровичем – членом Херсонської обласної організації  Національної спілки фотохудожників України.

Він познайомив учнів із ремеслом фотографа та наголосив, що ця професія є одна з найдивовижніших, адже робота полягає у фіксації яскравих проявів навколишнього світу.

Команда учасників проекту «Профістарт», яка визначила однією з 5-ти топових – професію лікаря, побувала в гостях і у працівників   Скадовської центральної  районної  лікарні. Їх радо зустріла  — заступник  головного лікаря  Хмельова Алла Василівна, яка провела цікаву екскурсію і  розповіла про лікувально-профілактичний заклад, який надає багатопрофільну, кваліфіковану допомогу на основі досягнень сучасної медичної науки і техніки.

         Наостанок Алла Василівна побажала всім успіхів і богатирського здоров’я. Бо саме здоров’я найголовніший скарб людини. Адже саме від нього залежить наше життя,  воно є головною умовою людського щастя.

Команда «ПрофіСтарту» відвідала  салон-перукарню «Едельвейс». Власниця салону Чебукіна Олена Володимирівна розповіла, що хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. А для того щоб стати справжнім професіоналом, треба  постійно підвищувати свою майстерність, для цього потрібно проходити майстер-класи іменитих фахівців, курси, спеціалізовані виставки, покази, конкурси, стежити за останніми тенденціями перукарської моди.

Гостинно зустрів учасників проекту «Профістарт» ресторан «Таврія». Сюди  вони прийшли для того, аби зустрітися з яскравими представниками ще двох професій топ-п´ятірки – кухарем і офіціантом.

Кухар ресторану Головніч Т.В. зазначила, що професія кухаря одна з найдавніших в світі, одна з найбільш затребуваних  в сучасному житті та одна з небагатьох, які будуть необхідні людству завжди.

Далі гостей зустрічали офіціанти «Таврії» Чуприненко Олена Іванівна і Турлей Євгенія Вікторівна, аби розповісти про свою улюблену професію.

Зустрічі з непересічними фахівцями своєї справи відбулися, залишивши по собі незабутні враження.  А учасникам проекту було над чим подумати…

Дізнатися про те, які вони, справжні юристи, і якими якостями потрібно володіти, щоб стати високо кваліфікованим фахівцем, допоміг юрист Скадовського районного центру зайнятості Кручиненко Сергій Олександрович.

     Для початку він запропонував розібратися, хто такий юрист, його основні функції, які різновиди цієї професії бувають, ну і, звичайно ж, якими рисами і знаннями повинен бути наділений «представник Феміди». Потім учасники зустрічі розбиралися в тому, чим же безпосередньо займається представник юридичної професії. Перш за все, він працює з документацією, законодавством, а ці знання, в свою чергу, необхідні йому для практичної роботи з реальними ситуаціями, коли потрібно вирішувати проблеми, надати консультацію або компетентну правову допомогу.

Таких цікавих зустрічей протягом І етапу проекту було безліч!

Команда не тільки отримувала інформацію про топ-5 рідного краю, а й узагальнивши матеріал готувалась, разом із соціальним педагогом Олегаш Т.І., ЗДВР Адзимою Т.М., учителем трудового навчання Кушнірук О.В., художнім керівником  Чепіногою  О.П., хореографом Ніколаєвою Л.В. до театралізованої піар-презентації.

22 травня 2013 року у м. Херсон відбувся фінал І етапу проекту «ПрофіСтарт». На сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. За результатами 4-х півфіналів, що відбулися 29-30 квітня, у сімку переможців І етапу увійшли найоригінальніші та найактивніші команди презентували найпотрібніші та найпопулярніші професії нашого краю на сцені театру серед яких виступала команда Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.