Шкільна бібліотека – стратегічний партнер в освіті

               До найвизначніших надбань людської цивілізації належить книга. Книги – це життєдайні ріки, які наповнюють духовністю й культурними надбаннями попередників усе нові й нові покоління. Вони беруть початок з ніколи не пересихаючого джерела народної мудрості. У книгах – світло розуму й вершин людського духу. 

     З метою стимулювання і підтримки читання, широкого використання потужних можливостей літератури у вихованні підростаючого поколін протягом жовтня 2016 року був проведений Місячник шкільної бібліотеки.

           Місячник було розпочато Днем відкритих дверей у шкільній бібліотеці та презентацією «Бібліотека: погляд крізь призму часу». Учням  шкільна бібліотека запропонувала огляд літератури  «Cучасна дитяча проза». 3-В клас (вчитель Бабенко С.О.) відвідав бібліотечний урок «Книжкове царство – мудре государство», де ознайомився з виставкою, присвяченою  сучасній дитячій літературі. Для дітей з 4-Б класу вчитель Клименко Н.В  підготувала виставу  «Казкова ніч у бібліотеці». Школярі  з цікавістю брали участь у інсценуваннях та відповідали на запитання вікторини.  2-А клас  був запрошений на  урок позакласного читання «Твій друг – книга», який підготувала вчитель початкових класів Інкала О.О. Діти дізналися про виникнення книжки, її структуру та      основні елементи . Використовуючи інноваційні методи роботи, вчителька  сприяла розвитку  зв’язного мовлення., творчої уяви та фантазії другокласників.

       З учнями 1-А та 3-Б класів (вчителі Пашкова С.А., Чиженко Т.В.) були проведені бібліотечні уроки в Скадовській бібліотеці-філії, під час яких школярі ознайомилися з багатством книжкового фонду, довідково-інформаційним апаратом  бібліотеки, правилами користування бібліотечними книжками.

        П’ятикласники здійснили «Подорож до бібліотеки – храму мудрості та знань» (5-В клас, кл. керівник Дудченко А.І.). Відкритий  урок читання «Бібліотекар – слово сонячне і горде» підготували учні 5-А класу. Школярі дізналися більше  про роботу бібліотекаря, про значення книги і бібліотеки в житті сучасної людини.  Разом із класними керівниками учні 6-А, 6-Б, 7-Г класів (Лебеденко В.С., Христич А.М., Грюкова О.В.)  відвідали районну дитячу бібліотеку. Вони зустрілися з місцевим художником  М.С. Бутом та дізналися цікаву інформацію про творчість великого українського письменника І.Франка. Учні 7-Б, 7-В класу разом із класними керівниками та бібліотекарем Ткаченко  Г.В. вирушили в літературну подорож   «Дива, створені людиною».

           Під час  проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була організована  благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом», завдяки якій бібліотечний фонд  поповнився  новими надходженнями. Щоб  діти краще ставилися до книжок і підручників, було проведено рейд-перевірку стану збереження шкільних підручників. З учнями проводилися бесіди щодо бережливого ставлення до підручників. В шкільних колективах були проведені години спілкування на тему «30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек». Шкільний бібліотекар Шушковська О.П. підготувала  виступ на батьківських зборах  «Що читають наші діти?» та бліц опитування «Твоя улюблена книга».

        У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек з метою популяризації сучасної української  літератури вчителі української  мови  та літератури Клименко О.Ю., Климко В.М.  та  бібліотекар Шушковська О.П.  підготували поетичний вернісаж  лауреата Шевченківської премії Івана Драча (до 80-річчя від дня народження) та літературний портрет Івана Багряного  – поета –громадянина, співця-патріота» ( До 110-річчя від дня народження).  В цих заходах брали  участь учні 8-9 класів. Школярі цікавістю ознайомилися з життям і творчістю видатних українських письменників  Заходи  сприяли розвитку навичок ораторського мистецтва, декламації, виховували повагу до неординарних  людських особистостей.

         До Міжнародного дня шкільних бібліотек (24 жовтня) для учнів 7-х класів був проведений огляд  сучасних шкільних бібліотек світу «Ворота в майбутнє». Класний керівник 7-А класу (Коляденко Н.Г.)  запропонувала школярам цікаву презентацію про  шкільні бібліотеки Англії, Данії, США. Бібліотекар  Шушковська О.П. ознайомила дітей з  роботою  бібліотеки школи №3 та розповіла про обласну книгозбірню про дітей ім. Дніпрової Чайки. Школярі  з цікавістю брали участь у  анкетуванні.

     Учні 9-х, 10-х класів разом із класними керівниками Білоус Л.С. і  Климко В.М. взяли участь в уроці – досьє «Михайло Грушевський – найбільший історик України та державотворець» (до 150-річчя від дня народження М.Грушевського), під час якого діти ознайомилися з діяльністю видатного українського історика, письменника та першого президента України Михайла Грушевського.

      Вся робота педагогічного колективу школи та бібліотекарів була спрямована на розвиток читацьких інтересів школярів, залучення дітей до читання, виховання громадянина-патріота України, популяризації  української книги, історії України та виховання шанобливого ставлення до книги  – найбільшого із див світу.

chevron-right chevron-left