З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

ШКОЛА ТОЛЕРАНТНОСТІ

                                                                                       Перед великим розумом я схиляю голову,

                    перед великим серцем я стаю на коліна.

          Гете

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, в якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Толерантність належить до основоположних демократичних принципів, пов’язаних з концепціями плюралізму, соціальної свободи і прав людини. Проблема толерантності набула особливої актуальності з розвитком загальносвітових інтеграційних процесів у різних галузях економічного, культурного, суспільного життя, освіті. Ці принципи закріплені у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

У Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 протягом тижня працювала «Школа толерантності» під керівництвом практичного психолога Лісниченко О.Г. та соціального педагога Олегаш Т.І. Під час проведених у класних колективах заходів учні визначали риси, притаманні толерантній людині, за допомогою анкетування визначали власний рівень толерантності. Шляхом обговорення притчі «Все в твоїх руках!» та перегляду мультимедійної презентації «Світові пам’ятники толерантності» учні вчилися  розуміти відмінність іншої людини від себе та встановлювати стосунки на доброзичливій основі. Вправа «Мудрість з дерева пізнання» дала  можливість школярам обговорити цікаві думки про толерантність визначних людей: Д.Дідро, А.П.Чехова, Мольєра, Л.да Вінчі, Г.Галілея, В.Шекспіра.

Толерантність – єдине незабруднене джерело планети, з якого люди вгамовують спрагу толерантних стосунків. Тому на кінець  заходу виготовлялася  «Квітка толерантності», на пелюстках якої кожен учень мав можливість записати, що він буде робити для того, щоб бути толерантним.

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт побудуй!

DSCF6588

DSCF6544

DSCF6555

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.