З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Тиждень української мови

       У Скадовській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3  з дев’ятого по тринадцяте листопада 2015 року проходив предметний тиждень української мови та літератури. Розпочався він набагато раніше, бо попередньо вчителі та учні  готували заходи,  проводили виставки в навчальних кабінетах. Більшість  долучилася до виконання різного роду творчих завдань: написання  конкурсних робіт, малюнків, презентацій.

      09 листопада урочистою лінійкою було розпочато роботу. 42 учасника отримали грамоти за І, ІІ, ІІІ місця, які вони посіли в І етапі олімпіади з базової дисципліни та VI Міжнародному конкурсі учнівської та  студентської  молоді ім. Тараса Шевченка. Цього ж дня  58 залучилося до участі в І етапі конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, 16 учнів разом із Клименко О.Ю перевіряли свої орфографічні й пунктуаційні навички, пишучи диктант, присвячений Дню української писемності та мови.

    Також були проведені заходи, що планувалися на засіданні МО учителів української мови та літератури. Цього року учні 5-х  класів Мірошниченко В.В. зацікавила завданнями, що продемонстрували знання  з мови. Атмосфера творчості, співпраці панувала між учнями 5Б та 5В класів. Конструювання речень, добір синонімів, гра «Швидкісний експрес», читання скоромовок,  розташування слів за алфавітом, вирішення лінгвістичних  задач дозволили  виявити  чимало ерудитів. Із задоволенням уболівальники відгадували загадки. Турнір знавців завершився нічиєю.

    Учні 6-Б, 7-В, 10-А  були запрошені  Буравцовою Є.Б. до розмови про ювілярів 2016 року. Провели  урочистий захід  учні, які входили до творчої групи. Вони розповіли присутнім про цікаві й водночас трагічні сторінки біографії і творчості В.А.Симоненка, Г.Тютюнника, про бачення Б.І.Олійником вічних тем (любов, вірність, жінка, матір), про  твори написані для дітей і про них В.Нестайком, про яскравого представника гумористичного цеху – П.Гулака – Артемовського. Присутні з цікавістю спостерігали за грою акторів-початківців під час інсценізації байки «Пан та Собака». Завершуючи захід, учитель наголосив на значенні книги в житті кожного, порадивши частіше відвідувати бібліотеку, де на будь-який смак можна задовольнити читацькі інтереси.

     Колектив 11-А разом з учителем М.В.Жигаренко запросили  на українські вечорниці. Хлопці й  дівчата продемонстрували учням 7В, 9Б найкращі риси українського характеру – почуття патріотизму, любові до пісні, гумору – невід’ємної складової життя кожного. Наголосили  на  значенні вивчення рідної мови. Інсценізували уривки з відомих творів художньої літератури. Гучними оплесками присутні підтримували учасників заходу.

      Мовознавчий турнір було проведено між командами 10А та 11Б класів Буравцовою Є.Б. Учасники могли продемонструвати на практиці, виконуючи завдання різного типу складності, рівень засвоєних ними знань. Відомості про укладачів словників, українців-поліглотів, про фразеологізми, їхнє походження, редагування речень, знання мовних обов’язків та вимоги до укладання ділових паперів – те коло питань, що розглядалися старшокласниками.

   Клименко О.Ю. з учнями 6Г класу провела пізнавальну програму «Шануймо рідне слово!» Мета – прищепити інтерес до культури українського народу, сприяти розвиткові творчих здібностей. Форма проведення – змагання між командами. Кожен тур по-новому демонстрував рівень знань учнів, їхню активність, ініціативність та ерудицію. Закінчилася святкова програма нічиєю. Шестикласники зрозуміли: необхідно щодня поповнювати словниковий запас, удосконалювати мовлення, намагатися більше знати.

   «Слово ввібрало в себе найтонші порухи наших почуттів, у ньому закарбувалася  душа,  звичаї, традиції, радощі й болі народу – усі його духовні цінності, творені століттями,» –  писав В.О.Сухомлинський.

     Ще і ще раз ми переконувалися в цьому, дивлячись на зацікавленні обличчя учасників заходів.

Керівник МО учителів української мови

та літератури Буравцова Є.Б.

DSCN0117

DSCN0105

DSCN0188

DSCF6502

DSCF6496

DSCF6492

DSCF6531

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.