З перемогою, джури!

17.05.2019 0

З 06 по 07 травня 2019 року проходив I (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва. За Переглянути

Учні школи – активні учасники та переможці Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

 

        У Херсонському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на засіданні організаційного комітету були підведені результати конкурсу на кращий малюнок та твір за темою «Людина та ліс» в рамках Всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»  та визначені переможці в номінаціях на рівні області. Більше 100 юних авторів в своїх малюнках  і творах відобразили почуття любові до рідної природи та розуміння її краси, дали свою оцінку екологічним проблемам у рідному краї і не  тільки.

Організаційний комітет, у складі якого представники ХОУЛМГ, комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, журналісти, голова Херсонської обласної ради профспілки працівників лісового господарства, при підведенні підсумків конкурсу особливу увагу приділяли творчому підходу, оригінальності стилю і змісту творів, техніці виконання малюнків, якості їх оформлення. Враховувалися вміння викладення теми, художнє виконання та новизна ідеї.

У представлених на конкурс малюнках по-дитячому вміло передані образи живої природи, ефекти кольору, що характеризують деталі об’єктів природи і що свідчить про спостережливість юних авторів.

Особливу увагу журі звернуло на творчі роботи учениць Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Крістіни Мельник та Генсьори Наталії, які відрізняються досить високим рівнем виконання і різноманітними композиційними рішеннями.

Маленькі художниці використали безліч кольорів і відтінків. Соковитими фарбами підкреслили красу лісу, пишність трав і квітів. Загалом дитячі малюнки можна оцінити як гімн малій батьківщині, всьому тому, що дорого душам маленьких живописців. Уміло використовуючи яскраві фарби, вони змогли створити чудовий образ рідної природи, вважаючи її найкращим місцем на всій земній кулі. У своїх роботах всі юні художники підтвердили знання екологічних проблем, виразили красу навколишнього світу. А щоб природою можна було насолоджуватися, потрібно обов’язково піклуватися про неї. І це повинен робити кожна людина. Так вважає юна художниця, яка здобула 3 місце конкурсу Наталія Генсьора (ДП «Скадовське ДЛМГ»).

Український поет М. Рильський закликав зберігати і збільшувати багатства природи, що значить служити Вітчизні і людству:

«Той, хто любить наростки кленові,
Хто діброви молоді ростить,
Сам достоїн людської любові,
Бо живе й працює – для століть!»

Вторить йому Аліна Валєєва, яка розповідаючи про наслідки пожеж у 2007 році та 2009  років, нагадує, скільки потрібно часу, щоб виростити, наприклад, 85 га лісу. Аліна просить, щоб прийняли її пропозицію і кожен  на Херсонщині висадив дерево або кущ.

З нею згодна учениця Скадовської ЗОШ  №3 Юліана Мігель, яка у творі розповіла про створення на базі рідної школи «Екологічної варти», про намагання юних екологів допомогти природі підгодовуванням тварин і птахів взимку та робить висновок: «Щоб допомогти лісу, потрібно небагато: посади дерево, не сміти, не галасуй, не руйнуй гнізда, поважай природу. Сьогодні ми допоможемо лісу, а завтра  ліс – нам».

Лісові в степу, херсонському рукотворному диву присвячений твір  Дар’ї Сироти. Зразково відображені практична діяльність лісівників та лісорозведення на Херсонщині. Створення рукотворного лісу Херсонщини, – щирий приклад гармонії людини і природи, збереження природи для нащадків.

Художня творчість учнів привернула увагу школярів області до проблем охорони лісів і бережного ставлення до природи. Учні школи, переможці, отримали дипломи оргкомітету конкурсу, а Генсьорі Наталії за 3 місце було вручено грошову премію у розмірі 1 тисяча гривень.

На засіданні оргкомітету голова комісії перший заступник начальника обласного управління Володимир Михайленко зазначив, що метою і завданням конкурсу було підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини. І підкреслив, що проведення конкурсів в області силами наших лісомисливських господарств дало можливість виконати це завдання. Вкрай важливо виховання екологічної культури та дбайливе ставлення до природи зі школи, акцентував керівник, адже тільки почуття любові і співчуття до природи може призвести до зміни вчинків і дій.

DSCN0042

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.