Відеолекторій “20 кроків до мрії”

15 січня 2014 року учні 5-Б та 11-х класів взяли участь у кіноперегляді «20 кроків до мрії», присвяченому Дню Соборності та Свободи України.

Учні із цікавістю сприйняли інформацію про те, що на період першої світової війни вся Наддніпрянщина належала Росії, а Західна Україна Угорщині. Але одним з наслідків першої світової війни був розвал двох найбільших імперій Європи: Російської та Австро-Угорської. На колишніх теренах імперій розпочалося державне відродження України.

У 1917 році Було обрано Центральну Раду, першого президента Михайла Грушевського, проголошено створення Української Народної Республіки (УНР), а ІV Універсалом від 22січня 1918 року було проголошено незалежність України. Подібні процеси відбувалися і в Галичині. У Львові було створено Військовий Комітет, який очолював сотник Українських Січових Стрільців Дмитро Вітовський. Згодом, у жовтні 1918 року, було утворено Українську Національну Раду – політичне представництво українського народу в Австро-Угорщині. Рада, спираючись на право самовизначення народів, проголосила Українську Державу на території Галичини, Північної Буковини та Закарпаття. Головою Ради став Євген Петрушевич.

Учасники відеоперегляду дізналися про те, що після відмови австрійського уряду передати повноту влади Українській Націоральній Раді, це було зроблено силовим шляхом. Дмитро Вітовський разом з військовими зайняв важливі урядові установи Львова. 9 листопада 1918 р. Було проголошено назву держави – ЗУНР і створено перший уряд – Державний Секретаріат на чолі з Костем Левицьким. Від самого початку існування ЗУНР його уряд – Державний Секретаріат – піклувався про об’єднання всіх українців одну державу. Вже 1 грудня 1919 р. У Фастові було підписано угоду про об’єднання ЗУНР і УНР. 4 січня 1919 р. У Станіславі Українська Національна Рада схвалила закон про злуку двох українських держав. А 22 січня 1919 р. У Києві на площі святої Софії відбулося урочисте проголошення злуки ЗУНР з УНР.  Після об’єднання, назву ЗУНР було змінено на Західну область Української Народної Республіки (ЗОУНР).

Таким чином, рівно через рік після проголошення незалежності України, відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.

Після перегляду фільму старшокласниками відбулося його обговорення.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.