Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ

     Виховання у підростаючого покоління національної самосвідомості, почуття патріотизму – одне з найперших, найактуальніших завдань для педагогів сьогодні. Це розуміємо ми, учителі Скадовської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3, коли мова йде про необхідність донести до кожного з учнів  значення таких понять, як «єдність», «Україна», «патріотизм».

     22 січня у Скадовську  відбулося зібрання громадськості з нагоди відзначення Дня Соборності. Відомо з історії, що морозного січневого ранку 1919 року на площі перед Київською Софією сталася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На багатолюдному  зібранні було урочисто проголошено про Злуку Української та Західноукраїнської Народних Республік. Увійшов цей день до  державного календаря як свято Соборності України. Сьогодні, як і багато десятиліть тому,  воно нагадує нам, що Батьківщина не розділена, що немає Західної та Східної України, що у нас є єдина держава, і ми – єдиний народ.

    У навчальному  закладі  для учнів різних вікових категорій відбулися тематичні уроки в рамках акції “Діти єднають Україну,” що спрямовані на ознайомлення з історичною основою свята та національною важливістю проголошення акту соборності. Також  учителі, учні, батьки відгукнулися на запрошення відвідати  Скадовський  краєзнавчий  музей. Увазі  відвідувачів було запропоновано переглянути виставку до Дня Соборності. Працівники  надали можливість ознайомитися з історичними документами, присвяченими значній події. Ніхто з присутніх не залишився байдужим до почутого й побаченого.

   Своїми враженнями поділився учень 6-В класу Богдановський Владислав, член шкільного музею «Бойової Слави»:  «У двоповерховій будівлі музею, де жив засновник нашого міста, я бував не раз, але в день свята охоче відвідав його з однокласниками. Перше, що мене вразило, приязні обличчя працівників закладу. Атмосфера, у яку потрапляєш, водночас і затишна, і врочиста. Нас запросили пройти до зали, де  знаходяться картини наших земляків, на яких  зображені чарівні пейзажі. Тут же оформлена тематична виставка «Україна – соборна держава». У формі усного журналу нашій увазі була запропонована уявна подорож у далекий 1919 рік. Під час розповіді ведучих  легко було уявити, як на будинках державних установ майорять національні синьо-жовті прапори, а під звуки музики збираються  українські військові підрозділи,  небайдужі люди. Звучать уривки промови Лева Бачинського «…Від сьогодні Західна Україна лучиться в одно нерозривне тіло, в Соборну і Суверенну Державу…» Делегації зі співами національних пісень і під звуки оркестрів ідуть Володимирівською вулицею міста. І усвідомлюєш, що  факт проголошення об’єднання ЗУНР і УНР мав велике  морально – політичне значення, підтверджуючи прагнення українського народу жити в незалежній і соборній державі.»

        До речі, згадуються  слова випускника нашої школи Еміля Ішкулова, який зараз перебуває в зоні АТО: «Патріотизм  слід виховувати змалечку в стінах рідної школи».

     Навчально – виховна робота закладу  спрямована на розвиток свідомості кожного учня як громадянина України та підтримку його патріотичної спрямованості. Нині – це єдино  правильний шлях.

                                                                                                                                        Пригодич Л.Л.,

заступник директора з виховної роботи,

 Буравцова Є.Б., класний керівник 6 –В кл.,

Богдановський В., учень 6 – В кл.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_2920 (1)

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.