Вітаємо призерів обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

20.02.2019 0

Діяльність Малої академії наук України характеризується гармонійною єдністю пізнання, творчості, спілкування дітей і дорослих, в основу яких покладено працездатність, кмітливість Переглянути

XV Радіодиктант національної єдності

image03

9 листопада 2015 року, в День української писемності та мови, відбувся XV Радіодиктант національної єдності, який  поєднав перевірені часом традиції та затребувані часом новації. П’ятнадцятий рік поспіль радіодиктант національної єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Цього року захід вперше транслювався не лише по радіо, а й по телебаченню.

Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажеш напевне, але відомо, що саме слово “диктант” походить з латини. Це слово-чужинець має чимало родичів у нашій мові: диктувати й диктор, диктат і навіть диктатор. Наш диктант, однак, нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами: ця акція є довільною. До речі, теле- й радіодиктанти пишуть французи, і поляки, і китайці… Та український диктант особливий, по-святковому врочистий.

До написання диктанту в закладі були залучені випускники школи. Учитель української мови та літератури Мірошниченко В.В. зазначила, що учні пишуть такі диктанти з великим задоволенням, адже він символізує єдність та любов до Батьківщини.

Пригодич Л.Л., заступник директора з ВР

Сирота Л.В., заступник директора з НВР

DSCF6457

DSCF6454

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.