Заходи, присвячені проведенню Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 12 серпня 2014 року № 931 та наказу Комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет»  від 03.09.14 № 23 «Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек»  та з метою утвердження значимості ролі шкільної бібліотеки у сучасному громадському суспільстві та сприяння її інноваційному розвитку шкільною бібліотекою Скадовською ЗОШ I-III ступенів №3 була проведена серія  заходів.

     30.09.14 місячник було розпочато Днем відкритих дверей у шкільній бібліотеці та Відкритим уроком читання. Учням молодших класів шкільна бібліотека запропонувала огляд літератури  «Видавництво «Грані-Т-дітям України». 4-Б клас відвідав бібліотечний урок-конкурс «Чи уважний ти читач?», де ознайомився з виставкою,присвяченою  сучасній дитячій літературі.

      П’ятикласники здійснили на класній годині екскурсію до  РДБ.  У віртуальну «Подорож до  Казкарії»  вирушив 5-А, який дізнався більше  про героїв казок Братів Грімм, відповівши на питання літературної вікторини.  Разом із вчителем світової літератури Дудченко А.І.  шкільні бібліотекарі запросили учнів 6-х класів до мандрівки  в Країну міфів. Для семикласників було організовано День інформації з оглядом новинок довідкової літератури. Учні також  були ознайомлені з інформаційними бюлетенями:  «Бібліотеки світу», «Книги – бестселери», «Творці бестселерів».  Випускники школи ознайомилися  з презентацією книги В.М.Скляренко «Тисяча фактів про Україну».

     Під час  проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була організована акція «Улюблену книгу – шкільній бібліотеці», завдяки якій бібліотечний фонд  поповнився  новими надходженнями. Щоб  діти краще ставилися до книжок і підручників, було проведено рейд-перевірку стану шкільних підручників. З учнями проводилися бесіди щодо бережливого ставлення до підручників. В шкільних колективах пройшли класні та інформаційні години «30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек». Для учнів 6-10 класів були проведені конкурси  найкращих читців «Наша земля  – Україна» та художників «Найкраще гасло та логотип до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек». Переможцем останнього конкурсу стала учениця 8-А класу Коваленко Анастасія, яка створила оригінальний логотип «Шкільна бібліотека – острів скарбів».

    В рамках тижня «Час читати» з метою популяризації художньої літератури вчитель української літератури ( Жигаренко М.В.)  та шкільні бібліотекарі провели літературну вітальню «Життєва і творча доля Великого Сонцепоклонника» ( до 150-річчя  з дня народження Михайла  Коцюбинського). Завдяки  співпраці шкільної бібліотеки з вчителем світової літератури Шведою Л.В.  були організовані зустрічі з творчістю зарубіжних письменників  Ж.Б.Мольєра  та Й. В.Гете. Дев’ятикласники з цікавістю брали участь у театралізації сцен із пьеси  Ж.Б.Мольєра «Міщанин-шляхтич» – «Добридень, пане Журден!» (до 345-річчя виходу комедії).  Особливо запам’ятається учням 9-В класу зустріч із творчістю письменника-ювіляра Й.В.Гете «Поет національний і всесвітній» ( до 265-річчя з дня його народження). Цей захід ознайомив школярів із життям і творчістю видатного німецького поета і філософа Й.В.Гете, сприяв розвитку навичок ораторського мистецтва, мелодекламації, виховував повагу до неординарної людської особистості.

     Школярі з цікавістю слухали вірші та уривки з творів Й.В.Гете і переглянули презентацію.

IMG_0853

20141111_082207

IMG_0842

P1010292

Залишити коментар

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.